Blog

Oto Bakım 18.05.2021

Araç Sigortası Sorgulama İşlemi

Araç sigortası sorgulama ve sigorta takibi işlemi her araç sahibinin mutlaka yapması gereken işlemlerdendir.

Oto Bakım 25.05.2021

Motorlu Taşıtlar Vergisi Hangi Aylarda Ödenir

Motorlu taşıtlar vergisi (MTV) ne demek, hangi aylarda ödenir, ücretler neye göre belirlenir detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz..

Oto Bakım 02.06.2021

Motor Bloğu Nedir?

Sıcaklık ve basınca, aşınmaya dayanıklı olması gereken motor bloğu araç performansıyla doğrudan ilişkilidir.

Oto Bakım 07.06.2021

Araç Boya Koruma Nedir? Nasıl Yapılır?

Çoğu araç sahibi araçlarının görünüşüne önem verir ve araç boya koruma görünüş için ilk dikkat ettiği noktadır.

Oto Bakım 15.06.2021

Önemli Araba Arıza İşaretleri Nelerdir?

Araçlarımız ve bizim için hayati önem taşıyan araba arıza işaretleri bize aracımızdaki problemlerle ve yapmamız gerekenlerle ilgili bilgi verir.

Oto Lastik 24.04.2021

Oto Lastik Değişimi Ne Zaman Yapılmalı?

Oto lastik değişimi ne zaman yapılmalı, araç sahipleri tarafından sıkça araştırılan bir sorudur. Lastikler, araçlar için çok önemli parçalardır. Oto lastik değiştirme zamanı, araç sahiplerinin dikkat etmesi gereken önemli unsurlar arasında yer alır. Lastik bakımına özen göstermek ve zamanında yaptırmak gerekir. Ayrıca dönemine göre lastik kullanılmalıdır. Her motorlu araç için farklı lastik türü kullanılır. Bir araç için uygun olan lastik, başka bir araç için uygun olmayabilir. Araç sahipleri kendi aracına uygun tipte ve ölçüde lastik kullanmalıdır. Ayrıca lastikler, kış ve yaz kullanımına uygun olarak ikiye ayrılır. Araç sahipleri için güvenli sürüş, en önemli unsurdur. Bunun içinde lastik yenileme konusu oldukça önemlidir. Ayrıca lastik değişimi, aracın performansı, yakıt tüketimi gibi konularda da çok etkilidir. Güvenli sürüş, yakıt tasarrufu, konforlu yolculuk ve daha iyi bir performans için lastik değişimi zamanlarına dikkat etmek gerekir.

Oto Lastik 23.06.2021

Aracınızın Lastik Hava Basıncı Ne Kadar Olmalı?

Lastik hava basıncı güvenliğiniz ve sürüş keyfiniz için oldukça önemlidir. Bu yazımızda sizler için lastik hava basıncı ne kadar olmalı konusuna değiniyoruz.

Siteyi daha iyi kullanabilmeniz için çerez ve kişisel verilerinizi işliyoruz. Ayrıntıları Gör İzin ver